adó egy százalék felajánlás
2024.03.28. - Gedeon, Johanna

Bizarr kozmetikumok – Kenj a bõrödre csigát!

Bizarr kozmetikumok – Kenj a bõrödre csigát!
A reggeli középvizelet bõrre gyakorolt megújító hatása a bulvársajtóból Medveczky Ilona óta ismert, a bizarr kozmetikumok listája ezzel azonban nem ér véget: ismerkedjünk meg a pattanásokat kezelõ és fiatalító csiganyál, a hidratáló tõkehal-sperma és a hajformázó bikaondó szépségre gyakorolt hatásával. Néhány kozmetikumot állatokon tesztelnek, néhány kozmetikum viszont maga az állat, vagy valamely váladéka. Elsõ szépségipari versenyzõink a kangal és a gurámi hal.
bohócdoktor vizit szja 1%

Külföldön a Tb támogatja

A pontyfélék családjába tartozó, legfeljebb 14 cm hosszú hal a forró termálvizek táplálta Kangal-patakban él. A kellemes 33-36 Celsius fokos vizet csak ez a hal bírja, viszont a planktonszerû táplálékai nem. Új táplálék után kellett néznie: a megoldást a helyi lakosok jelentették, akik megmártóztak a vízben. Ezért kezdték el használni a haldoktort speciális gyógyfürdõkben. Bár hazánkban még nincs ilyen, a környezõ országokban (Cseh-, Német- és Olaszországban) már elérhetõ. A neurodermitisz, a pikkelysömör és az ekcéma ellen már nem csak kenõcsök és kényelmetlen kezelések léteznek. A halterápia során a beteg testrészeket belemerítik a medencébe, ahol a halak az egészséges szövetek megsértése nélkül lerágják a beteg bõrt a páciensekrõl. A kangal-hal letakarítja a beteg felhám réteget a kézrõl, könyökrõl és lábról.

Halterápia és pedikûr

A terápia kíméletes, a harapdálások után semmiféle seb nem keletkezik, ellenben eltûnnek a vastag pörkök a bõrrõl és megszûnik a viszketés. A halas gyógykúra után a végtagokon ismét elõtûnik az egészséges bõr, ami eleinte pirosabb a normál bõrszínnél. Egyes német egészségbiztosító pénztárak a kezelési költségek 80 százalékát megtérítik betegeiknek. A gurámi hal testhossza 13-15 centiméter. Az egyik legkevésbé érzékeny díszhal, kedveli a magasabb vízhõmérsékletet, és a kevéssé mozgó vizet. A természetben ragadozó életmódot folytat, fogságban is elõnyben részesíti az élõ eleséget. Szívós és szapora faj, amelyik a kortárs pedikûr egyik kiegészítõje lett. Egy bizonyos gurámi faj ugyanis a bõrkeményedést rágja. Ha szalont nyitunk, nem árt cserélni a halakat, ugyanis a sokat dolgoztatott halak esetében fennáll a fertõzés veszélye – a korábbi hírekben szerepelt, hogy bezártak ezért egy texasi kozmetikát, ahol külön szolgáltatás volt a halpedikûr. Általában a lábfürdõkádakban élnek a halak, és mivel nincs foguk, ezért csak az elhalt bõrfelületet támadják, az épet nem.

Tõkehal-spermával a tökéletes bõrért

Ha már halak, akkor következzen a tõkehal és annak nemi váladéka. Egy norvég biotechnológiai cég még 2002-ben a tõkehal-spermával robbant be a nemzetközi kozmetikai piacra. Az anyag elsõsorban nagymértékû bõrhidratáló képessége miatt ideális, nincs íze és illata. A megfelelõen tiszta spermát a gyógyszeriparban is használják, többek között, megfelelõ koncentrációban az anyatejet helyettesítheti, de tartósítanak vele csokoládét, és egyéb élelmiszereket. Serkenti az immunrendszer mûködését.

Csigakrémmel a hegek ellen

Az érzékeny, sérülékeny bõrû csigák természetes bõrregeneráló képességét hasznosítja a Cosmeticos Elicina cég. Készítményeik állításuk szerint minden bõrproblémát megoldanak. Egyes források szerint már az ókori görögök is használtak csigaváladékból nyert kozmetikumot. A korábban kizárólag szépségszalonokban és az orvosi szekrények mélyén féltetten õrzött helix aspersa müller-kivonatot már a nyilvánosság számára is hozzáférhetõvé tették. A csigakivonatot állítólag az állatok bántódása nélkül nyerik ki. A gyártó szerint természetes formában tartalmaz elasztint és kollagént, melyek felelõsek a bõr rugalmasságáért, valamint proteineket, melyek puhává teszik a bõrt, és természetes antibiotikumokat, melyek megakadályozzák a gyulladások kialakulását a kötõszöveteken belül és gátolják a baktériumok, vírusok és gombák szaporodását, ezáltal a pattanások és mitesszerek kialakulását is, emellett fiatalít is.







kutya cica örökbe fogadás állatvédelem szja 1%